DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Tekno Spark ekibi olarak, alanlarında lider iş ortaklarıyla birlikte müşterilerimizin ihtiyaçlarına ideal çözümleri sunarak, BT altyapılarını daha etkili kullanmalarını ve operasyonel verimliliklerini artırmalarına olanak sağlıyoruz.

 • TeknoSpark’ın sunduğu danışmanlık hizmetlerinin faydaları ;
 • BT Danışmanlık maliyetlerinde azalma
 • Hizmet kalitesinde yükselme
 • Temel faaliyet alanına odaklanma
 • Günümüz altyapı ve uygulamalarına geçiş ve dönüşümde hız ve esneklik
 • Müşteri memnuniyetini arttırma
 • Projelendirme ve Danışmanlık Alanları ;
 • Veri Merkezi Hizmetleri
 • Bulut Bilişim Hizmetleri
 • Sanallaştırma Hizmetleri
 • Yedekleme Ve Arşiv Hizmetleri
 • İletişim Alt Yapı Hizmetleri
 • Network Hizmetleri
 • Microsoft Ürün Ailesi
 • Sistem Kurulum ve Entegrasyon
 • Bakım ve Destek Hizmetleri
 
 
BAKIM & DESTEK HİZMETLERİ

Bakım ve Destek hizmetleri ile müşterilerimizin IT alt yapılarını oluşturan ürünlerin standartlara uygun ve en verimli şekilde çalışmasını sağlıyoruz.  Aynı zamanda sistemin periyodik olarak raporlamasını yaparak, yaşam döngüsünü tamamlayan veya geliştirilmesi gereken yazılım ve donanımların tespit ve güncelleme/değişimlerini yapıyoruz.

 • Uzaktan Erişim ile Destek Hizmeti; Sunucu veya ağ (network) sistemlerinde oluşan problemler ya da bu sistemler için alınmak istenen teknik destek, internet üzerinden, uzaktan erişim (remote access) yoluyla sağlanır.
 • Yerinde Destek Hizmeti; Müşterilerin sorunlarına, sözleşme koşulları çerçevesinde, yerinde destek verilir. Sorun giderilerek, talep yerine getirilmiş olur.
 • Telefonda Destek Hizmeti; Sözleşmeli işletmelerden çağrı geldiğinde anda, çağrı merkezi derhal müşterinin talebini ve destek koşullarını inceler. Şayet telefonda çözülebilir bir durum söz konusu ise, sorun çözülerek, çağrı hizmeti sonlandırılmış olur. Talep telefonda karşılanamıyor ise, müşteriye destek koşulları çerçevesinde, yerinde destek hizmeti verilir.
 • Periyodik Bakım Hizmeti; Periyodik bakım hizmetini alan müşterilere, sözleşme kapsamındaki ürünler için, sözleşmede belirten aralıklarda genel bakım hizmeti verilir. Periyodik bakım sırasında cihazların kontrolleri yapılır, varsa arızalar giderilerek, fiziksel bağlantıları kontrol edilir. Bu sayede arızaya sebep olabilecek durumların önüne geçilmiş ve performansın korunarak iş devamlılığı sağlanmış olur.

 

 
SİSTEM KURULUM & ENTEGRASYONU

Entegrasyon, birbirinden bağımsız çalışan sistemlerin birleştirilerek bir arada çalışmalarını sağlamaktır. Uygulama, veritabanı ve kritik sistemlerin aralarında gerçek zamanlı ve işlem bazlı veri iletimi sağlanarak verimlilik artmakta, maliyet düşmekte ve üretken bir altyapı oluşmaktadır.

Bütünleşik yapıyı hayata geçirdikten sonra, nasıl yönetileceğinin bilgisini sorumlu kişilere aktarılması ve zaman içinde oluşan sorulara doğru cevaplar verilmesi Sistem Entegrasyonu’nun başarı ile sürdürülmesi için gerekli koşuldur. Müşteri gereksinimleri doğrultusunda etkin çözümler üretmek, katma değerli hizmetler sağlamak, entegre edilebilen ve yüksek verimliliği hedefleyen platformlar oluşturmak uzmanlık alanlarımızdan biridir.

Bilgi işlem ortamlarındaki farklı platformlara ait karma yapıların artması, büyüyen sistemlerin artan yönetim gereksinimleri, özgün ihtiyaçlar ve maliyet etkin çözüm beklentileri Bilgi Teknolojileri yapılarının entegre edilmesini gerektirmektedir.  TeknoSpark olarak bu tür ihtiyaçlarınıza çözüm olacak şekilde tasarlanmış kapsamlı servisler sunuyoruz.

 

 
NETWORK KURULUM & KONFIGURASYON

Kalitesi ve güvenilirliği kanıtlanmış, dünya standartlarında lider olan markalar ile Network projeleri geliştirmekteyiz. Network sistemlerinin dizaynı, projelendirilmesi, ürün seçimi, konfigürasyon ve sistemin devreye alınmasına kadar ki süreçte uzman Mühendis ekibimiz ile her zaman yanınızdayız.

 • Local Area Network (LAN) Sistemleri Kuruluşu
 • Wide Area Network (WAN) Sistemleri Kuruluşu
 • Yapısal Kablolama
 • Internet Güvenlik Sistemleri
 • TCP/IP Network Tasarımı
 • Destek Anlaşmaları ve Out Source Hizmeti
 • Güvenlik Donanım ve Yazılımları

Network Danışmanlık Hizmetimiz

Tekno Spark, network sertifikalarına sahip uzman mühendisleri bünyesinden barındırmaktadır.. Bütün sektörler için en uygun çözümleri üreten firmamızın; hizmet verdiği müşterilerinin gelişmeleri, bizim için gurur kaynağı olmuş, çalışma şevkimizi daha da güçlendirmiştir. Bir firmanın ihtiyaç duyabileceği tüm konularla ilgili danışmanlık hizmetlerimiz en üst seviyede devam etmektedir.

Network Kurulum ve Konfigurasyon Hizmetlerimiz;

WAN Hizmeti

Uzak mesafelerde bulunan ağ teknolojilerinin birbiri ile iletişim kurmasını sağlamaktadır. Ağ teknolojisinin giderek gelişmesi ile görüntü, ses ve bilgi alışverişi aynı platformda gerçekleştirilmektedir. Farklı lokasyonlar, çeşitli cihazlarla biribirine bağlanır. Evinizde, ofisinizdeymiş gibi çalışabileceğiniz ortamlar hazırlamak, kurulacak kamera sistemiyle dilediğiniz noktayı gözlemleyebilmek gibi olanaklar WAN teknolojisiyle sunulmaktadır. Bu teknoloji müşterimizin isteğine göre veya kullanılacak sistemin gizliliğine göre SSL veya farklı güvenlik politikaları ile desteklenmektedir.

LAN Hizmeti

Belirli bir alanda oluşturulan kablolu ve kablosuz ağ teknolojisidir. Printer, tarayıcı ve ortak dosya paylaşımı gibi ortak kullanıma açılacak kaynaklara erişimi mümkün kılar. İnternet bağlantınızı ortak kullanmanız bu sistemde mümkündür.

Güvenlik Hizmetleri

Firma ve kurumların; internet ve lokal networklerindeki güvenlik seviyeleri belirlenmektedir. Yapılan kontroller sonucu kurumun ihtiyacına göre donanımsal ve yazılımsal, Firewall (güvenlik duvarı), IDS, IPS, Virüs Koruması, Wireless authentication, VPN, Veri güvenliği tercihleri müşterilerimize sunulmaktadır.

Yapılacak yatırımların gelişen teknolojilere uygunluk kontrolü

Kurum ve Firmalar, kullanılan kablo sistemi, kiralık hat, firewall, kablolu ve kablosuz donanımlar vb. yapıların ileriki dönemlerde artışları veya yer değişimleri göz önünde bulundurularak, teknolojik özelliklerle paralel yatırımlara yönlendirilmektedir.

Yeni Yatırımların Fiyat Performans incelemeleri;

İhtiyaca göre doğru ürünleri sunmak ve tüm sistem olarak en iyi performansta (fiyat/performans) çalışabilirliğinin onaylanması.

Süreklilik

Ağ altyapınızın işletmenin sinir sistemi olduğu göze alınarak, işlerinizin kesintiye uğramaması için incelenir ve sürekliliğin sağlanması için gerekli düzenlemeler ve modifikasyonlar yapılır.

Güvenilirlik

Ağ yapınızın ister Lokal ister geniş alan olsun dışarıdan ve içeriden oluşabilecek güvenlik açıkları ve saldırılara karşı güvenilir hale getirilmesini sağlayan düzenleme ve modifikasyonlar yapılır.

Yönetilebilirlik

İşleyişinizin sürekli ve kontrol edilebilir olması için karmaşıklaşan yapılarda kurulan veya kurulacak olan ağ yapısının kolaylıkla denetlenebilir, geliştirilebilir olması önemlidir. Ağ danışmanlarımız bu konuda altyapınızı inceleyerek gerekli düzenleme ve modifikasyonları önererek, sisteminizi yönetmenize yardımcı olurlar.

 

 
WEB TASARIM & KODLAMASI

Kelime anlamı ile tam örtüşmese de bir web sitesinin başlangıcından bitişine kadar olan sürec olarak bilinmektedir.. Aslında altyapısında bir çok alt başlık mevcuttur.Web Tasarım projenin sadece arayüzü yani ekrana yansıyan görünümüdür. Kullanılan teknolojiler, web sitesinin barındığı alan, barındığı alanı kapsayan cihaz, cihazın kullandığı işletim sistemi, veritabanı ve en önemlisi arkaplanda çalışan yazılımı, bunlar çoğu kişi tarafından bilinmese de işini ciddiye alan ajanslar tarafından önemsenir. Tasarım çok önemli evet! ama en az tasarım kadar önemli diğer konu ise altyapı olduğunu unutmamalıyız.

Sitenizin arayüz tasarımını hazırlarken işletmenizin kurumsal kimliği bizim için çok önemli bunun sebebi ise kullanılan renkler veya amblem oluşturulurken esinlendiğiniz metaryaller, logonuzdaki çizgiler bize yol gösterici oluyor. Ayrıca işletmenizin hitab ettiği kişi veya kurumlar, ürettiğiniz ürünleriniz veya verdiğiniz hizmet tasarım aşamasında bizim en büyük yardımcımız oluyor. Biz de bahsettiklerimizin tamamını ele alarak işletmenizi en iyi yatsıtacak tasarımı oluşturmaya çalışıyoruz. Tabi tasarım oluşurken günümüz teknolojilerine ayak uydurmasını, kullanılan yazı fontlarının bütünlüğü ve uyumunu, tüm cihaz ve tarayıcılara uyumlu çalışmasını ve en önemlisi modaya ayak uydurmasını da sağlıyoruz.

 

Web sitenizi profesyonellik gerektirmeyen bir yönetim paneli ile yönetebiliyorsunuz. Yönetim panelimiz ile web sitenize sadece bir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak yazılar, fotoğraflar, videolar ekleyebilir veya mevcut içerikleri düzenleyip silebilirsiniz. İçerik yönetim sistemimiz ekibimizce kodlanmış ve yapımı aşamasında tüm müşterilerimizin rahat kullanımı göz önüne alınmıştır. Karmaşadan uzak olması kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Ayrıca projeniz tamamlandığında ekibimizden ilgili kişi sizinle irtibata geçerek yönetim panelinin kullanımı konusunda gerekli eğitimleri veriyor.