NETWORK KURULUM & KONFIGURASYON

Kalitesi ve güvenilirliği kanıtlanmış, dünya standartlarında lider olan markalar ile Network projeleri geliştirmekteyiz. Network sistemlerinin dizaynı, projelendirilmesi, ürün seçimi, konfigürasyon ve sistemin devreye alınmasına kadar ki süreçte uzman Mühendis ekibimiz ile her zaman yanınızdayız.

  • Local Area Network (LAN) Sistemleri Kuruluşu
  • Wide Area Network (WAN) Sistemleri Kuruluşu
  • Yapısal Kablolama
  • Internet Güvenlik Sistemleri
  • TCP/IP Network Tasarımı
  • Destek Anlaşmaları ve Out Source Hizmeti
  • Güvenlik Donanım ve Yazılımları

Network Danışmanlık Hizmetimiz

Tekno Spark, network sertifikalarına sahip uzman mühendisleri bünyesinden barındırmaktadır.. Bütün sektörler için en uygun çözümleri üreten firmamızın; hizmet verdiği müşterilerinin gelişmeleri, bizim için gurur kaynağı olmuş, çalışma şevkimizi daha da güçlendirmiştir. Bir firmanın ihtiyaç duyabileceği tüm konularla ilgili danışmanlık hizmetlerimiz en üst seviyede devam etmektedir.

Network Kurulum ve Konfigurasyon Hizmetlerimiz;

WAN Hizmeti

Uzak mesafelerde bulunan ağ teknolojilerinin birbiri ile iletişim kurmasını sağlamaktadır. Ağ teknolojisinin giderek gelişmesi ile görüntü, ses ve bilgi alışverişi aynı platformda gerçekleştirilmektedir. Farklı lokasyonlar, çeşitli cihazlarla biribirine bağlanır. Evinizde, ofisinizdeymiş gibi çalışabileceğiniz ortamlar hazırlamak, kurulacak kamera sistemiyle dilediğiniz noktayı gözlemleyebilmek gibi olanaklar WAN teknolojisiyle sunulmaktadır. Bu teknoloji müşterimizin isteğine göre veya kullanılacak sistemin gizliliğine göre SSL veya farklı güvenlik politikaları ile desteklenmektedir.

LAN Hizmeti

Belirli bir alanda oluşturulan kablolu ve kablosuz ağ teknolojisidir. Printer, tarayıcı ve ortak dosya paylaşımı gibi ortak kullanıma açılacak kaynaklara erişimi mümkün kılar. İnternet bağlantınızı ortak kullanmanız bu sistemde mümkündür.

Güvenlik Hizmetleri

Firma ve kurumların; internet ve lokal networklerindeki güvenlik seviyeleri belirlenmektedir. Yapılan kontroller sonucu kurumun ihtiyacına göre donanımsal ve yazılımsal, Firewall (güvenlik duvarı), IDS, IPS, Virüs Koruması, Wireless authentication, VPN, Veri güvenliği tercihleri müşterilerimize sunulmaktadır.

Yapılacak yatırımların gelişen teknolojilere uygunluk kontrolü

Kurum ve Firmalar, kullanılan kablo sistemi, kiralık hat, firewall, kablolu ve kablosuz donanımlar vb. yapıların ileriki dönemlerde artışları veya yer değişimleri göz önünde bulundurularak, teknolojik özelliklerle paralel yatırımlara yönlendirilmektedir.

Yeni Yatırımların Fiyat Performans incelemeleri;

İhtiyaca göre doğru ürünleri sunmak ve tüm sistem olarak en iyi performansta (fiyat/performans) çalışabilirliğinin onaylanması.

Süreklilik

Ağ altyapınızın işletmenin sinir sistemi olduğu göze alınarak, işlerinizin kesintiye uğramaması için incelenir ve sürekliliğin sağlanması için gerekli düzenlemeler ve modifikasyonlar yapılır.

Güvenilirlik

Ağ yapınızın ister Lokal ister geniş alan olsun dışarıdan ve içeriden oluşabilecek güvenlik açıkları ve saldırılara karşı güvenilir hale getirilmesini sağlayan düzenleme ve modifikasyonlar yapılır.

Yönetilebilirlik

İşleyişinizin sürekli ve kontrol edilebilir olması için karmaşıklaşan yapılarda kurulan veya kurulacak olan ağ yapısının kolaylıkla denetlenebilir, geliştirilebilir olması önemlidir. Ağ danışmanlarımız bu konuda altyapınızı inceleyerek gerekli düzenleme ve modifikasyonları önererek, sisteminizi yönetmenize yardımcı olurlar.